Wielu z was zadaje sobie pewnie pytanie czy w ogóle warto angażować swój czas w wypełnianie płatnych ankiet i ile można na tym zarobić. Poniżej postaramy się odpowiedzieć na te pytania. A więc zaczynamy.

Dlaczego płatne ankiety

Na początek wyjaśnimy czemu w ogóle firmy płacą za udział w badaniach i co robią z zebranymi odpowiedziami. Początki badań rynku sięgają średniowiecznej Europy. Początkowo była to wymiana informacji na ówczesnych giełdach. W raz z rozwojem kapitalizmu informacja oraz znajomość rynku i konkurencji zaczęła nabierać coraz większego znaczenia. Współczesne badania opinii i badania marketingowe wywodzą się z USA, gdzie w XIX przeprowadzona pierwsze badania opinii dotyczące kandydatów startujących w lokalnych wyborach. Od tego czasu badania i same metody badawcze mocno się zmieniły, natomiast cel pozostał ten sam. Zdobycie informacji, które pomogą rozwijać oferowane przez firmy produkty lub dadzą informację o poczynaniach klientów i konkurencji.

Panel badawczy, czyli jak to działa

Zasada działania panelu badawczego jest prosta. Uczestnik panelu czyli respondent rejestruje się poprzez stronę
https://platneankietyonline.pl/. W ten sposób zgłasza swoją gotowość do udziału w badaniach. Następnie wypełnia profil panelisty. To ważne ponieważ w ten sposób wiemy jak dopasować ankietę do danej osoby, np. jeśli prowadzimy badania dotyczące nawyków i zachowań związanych z parkowaniem samochodu to zaproszenie do ankiety wyślemy tylko do osób, które powiedziały nam że posiadają lub mają dostęp do samochodu. Po wypełnieniu profilu wystarczy czekać na zaproszenia do udziału w badaniach, które zawsze są wysyłane mailem.

Panel jest cały czas monitorowany pod kontem jakościowym, dlatego bardzo ważne jest podawanie prawdziwych i rzetelnych odpowiedzi.

Czy udział w panelu coś kosztuje?

Nie. Udział w panelu PlatneAnkietyOnline jest całkowicie darmowy i dobrowolny. Oznacza to, że możesz się wypisać lub usunąć swoje konto w dowolnym momencie, bez podawania przyczyny swojej decyzji.

Ile można zarobić?

Zarobki zależą od ilości ankiet, które wypełnisz w miesiącu oraz długości samych ankiet. Zasada jest prosta. Im więcej ankiet wypełnisz, tym więcej pieniędzy znajdzie się na Twoim koncie. Im dłuższa ankieta, tym większe wynagrodzenie otrzymasz za jej wypełnienie.

Na jednej ankiecie możesz zarobić nawet do 12 zł. W praktyce miesięcznie wypełniając płatne ankiety można zarobić nawet 50 – 200 zł.

Co więcej, większość naszych ankiet jest w pełni responsywna. Oznacza to, że wypełnisz je na komórce np. w drodze do pracy. Zamiast przeglądać Facebook możesz zarobić kilka dodatkowych złotych. Naszym zdaniem to zdecydowanie lesze wykorzystanie czasu.

Czy wypełnianie płatnych ankiet i dzielenie się opinią jest bezpieczne?

Tak. Nasz panel spełnia wymogi polskiego i europejskiego prawa w tym wymogi stawiane przez Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Spełniamy również wysokie wymagania stawiane przez
Europejskie Stowarzyszenie Badaczy Opinii Publicznej i Rynku (ESOMAR) dla firm badawczych. Co więcej nigdy nie przekazujemy Twoich danych osobowych naszym klientom (firmom i organizacjom które zamawiają u nas badania i analizy). Po zakończonym badaniu nasz klient dostaje zanimizowane wyniki oraz tzw. metryczkę, czyli statystyczną informację o tym kto uczestniczył w badaniu np. osoby w wieku 18 – 65 lat, mieszkające w miastach powyżej 100.000 mieszkańców. Nie wysyłamy również SPAMu, ani nie zamówionych komunikatów marketingowych. Oznacza to, że Twoje dane osobowe zawsze są u nas bezpieczne.