Płatne ankiety online

To chyba najprostszy sposób na zarabianie pieniędzy. Wystarczy założyć konto w platneankietyonline.com i wypełniać ankiety. Płatne ankiety możesz wypełniać również na iwadi.pl, mypanellab.com, superankiety.pl lub jambosurveys.com. Wystarczy dostęp do internetu i adres email. Prościej się nie da.

Blog

Podróżujesz, znasz się na modzie, gotowaniu, lubisz oceniać filmy lub restauracje. Możesz zarabiać na własnej pasji. Załóż bloga i dziel się wiedzą lub doświadczeniami. Większość platform do blogowania w podstawowej wersji jest dostępna za darmo. Dzięki temu na start nie wydasz ani złotówki. Najłatwiej swoją przygodę z blogowaniem rozpoczniesz na WordPress lub Wix.

Kanał Youtube

Masz pasję. Dobrze gotujesz, robisz piętne zdjęcia, dekorujesz mieszkania, lubisz testować elektronikę, … Podziel się swoją pasją lub talentem z innymi. Uruchom kanał na Youtube i zacznij zarabiać. Jak to działa. Youtube będzie wyświetlać reklamy na Twoim kanale i podzieli się z Tobą zyskiem. Aby zarabiać w ten sposób Twój kanał musi mieć na prawdę dużo wyświetleń. Więcej dowiesz się na Creators Academy.

Streaming gameplay-ów

Inaczej kanał na Youtube lub Twitch, na którym prezentujesz swoje umiejętności oraz to jak przejść konkretne misje w swoich ulubionych grach. Najlepsi mogą zarobić na prawdę dużo. Popularny w USA streamer Tyler @Ninja Blevins przyznał w wywiadzie dla CNBC, że jego zarobki wnoszą ponad 500.000 USD miesięcznie. Jednak nie jest to zajęcie dla każdego. Streaming gameplay-ów wymaga sporo czasu, a konkurencja wśród streamerów jest na prawdę duża.

Zarabiaj na zdjęciach

Robisz zdjęcia. Zacznij na nich zarabiać. Dobre zdjęcia są w cenie. Zrobione zdjęcia możesz umieścić w jednym z fotostock’ów np. na shutterstock.com lub fotolia.com. Pamiętaj, aby zdjęcia były ostre i zrobione w wysokiej rozdzielczości. Tylko takie mogą liczyć na zainteresowanie. Warto również zainwestować trochę czasu i “obrobić” wykonane zdjęcia przed umieszczeniem ich w sieci. W ten sposób zyskają one na atrakcyjności.

Gra na giełdzie

To zajęcie wymaga sporo czasu i doświadczenia. Wskazana jest znajomość finansów oraz analizy technicznej i fundamentalnej akcji. Równie łatwo można zarobić co stracić pieniądze. Jeśli zainwestowałbyś w akcje CD Projekt w 2016 mógłbyś zyskać nawet 1000%.

Gra na kryptowalutach

Rynek krypto-walut cechuje się dużą zmiennością. W praktyce oznacza to, że łatwo jest zarobić pieniądze, ale również łatwo stracić. Dzienne wahanie kursów krypto-walut mogą wynosić nawet kilkadziesiąt procent. Bitcoin pod koniec 2017 roku na giełdzie Bitbay kosztował prawie 70.000 zł, dziś jego kurs to niewiele ponad 14.000 zł.

Tłumaczenia i nauka języków

Masz talent do języków. Zarabiaj na tłumaczeniach lub udzielaj lekcji przez Internet (skype). Najpopularniejszym językiem niezmiennie jest Angielskim, na drugim miejscu jest Hiszpański, który niedawno wyprzedził Niemiecki. Dużą popularnością cieszą się również Francuski, Włoski, Rosyjski, Arabski, a także języki skandynawskie. Jeśli znasz jeden z tych języków masz najlepsze szanse na zarobek.

Pisanie artykułów

Masz dobre pióro. Pisz artykuły na zlecenie. Firmy marketingowe oraz agencje PR stale szukają utalentowanych copywriter’ów, a dobry tekst często robi lepszą robotę niż najlepsza reklama w telewizji.

Mystery shopper

Zostań tajemniczym klientem. Wciel się w rolę klienta restauracji, linii lotniczych, firmy telekomunikacyjnej lub odzieżowej. Będziesz musiał ocenić jakość obsługi, merytoryczne przygotowanie personelu, dostępność towaru lub czystość pomieszczeń.

Testowanie oprogramowania

Testuj oprogramowanie. To praca głównie dla absolwentów kierunków technicznych. Często wymagana jest znajomość programowania oraz znajomość specjalistycznych narzędzi do prowadzenia testów. Tą pracę możesz wykonywać zdalnie.

Programowanie

Zacznij pracować jako programista. Najpopularniejsze języki programowania to Java, C / C++, PHP, Python i Javascript. To jeden z tych zawodów, który możesz wykonywać z dowolnego miejsca.

Udzielanie korepetycji

Jesteś dobry z matematyki, polskiego lub angielskiego. Zarabiaj na korepetycjach. W ten sposób możesz pracować zdalnie poprzez Skype lub Google Hangouts.

Pet sitter

Lubisz zwierzęta. Zarabiaj pieniądze opiekując się nimi. Właściciele zwierząt często nie mają co zrobić ze swoimi ulubieńcami w trakcie wakacji lub wyjazdów za granicę. Dobry i zaufany pet sitter jest na wagę złota.

Oszczędzanie na zakupach

Tak. Każda złotówka, której nie wydasz zostaje w Twojej kieszeni. Czasami wystarczy poświęcić chwilę, aby porównać ceny lub zwyczajnie zaczekać na wyprzedaż. W ten sposób możesz zaoszczędzić od 10 – 50%. Kupujesz sprzęt do domu skorzystaj z ceneo, szukasz biletów lotniczych użyj skyscanner lub esky. Jedziesz za granicę załóż konto w Revolut i płać bez prowizji i z minimalnym spread’em. W ten sposób zaoszczędzisz nawet do 8% na opłatach i prowizjach bankowych.

Wynajem pokoju lub mieszkania

Wynajmuj pokój lub mieszkanie i zarabiaj na wynajmie. Możesz to łatwo zrobić poprzez Airbnb lub Booking. Pamiętaj, że będziesz musiał po swoich gościach posprzątać. Uwzględnij ten koszt w swojej kalkulacji.

Poproś o podwyżkę

Tak. To, aż tak proste. Czasami wystarczy pójść do szefa i poprosić o podwyżkę. Nawet jeśli nie dostaniesz jej od razu otworzysz sobie drzwi do lepszych zarobków. Jeśli szef będzie niechętny, zapytaj się co musiałbyś zrobić, aby zarabiać więcej.

Wymiana ubrań

Wymieniaj się ubraniami. W sieci funkcjonuje wiele serwisów umożliwiających wymianę ubrań, m.in. Viented czy Ciuchowisko. Często wymiany organizowane są na grupach Facebook. W ten sposób nie tylko zyskasz nowe rzeczy, ale również dbasz o środowisko. Przemysł odzieżowy jest na niechlubnym drugim miejscu (zaraz po przemyśle transportowym) wśród największych trucicieli.

Gotuj w domu

Jedzenie to zawsze jedna z największych pozycji w domowym budżecie. Gotowanie dla samego siebie i bliskich to nie tylko oszczędność, ale również duża przyjemność. Przy okazji zdobędziesz nowe umiejętności.

Lokaty bankowe i obligacje

Na lokacie bankowej możesz zarobić nawet 2 – 3%, a na obligacjach korporacyjnych możesz zarobić nawet 6% w skali roku. W przypadku lokat najczęściej banki stosują ograniczenia dotyczące wielkości lokaty. Wysokie oprocentowanie najczęściej dotyczy tylko pierwszej lokaty i tylko określonej wielkości środków. Wszytko po to, aby przyciągnąć nowych klientów.

Zmień pracę

Czasami najprostszy sposób, aby zarabiać więcej to zmiana pracy. Zacznij od napisania CV. Skup się na swoich mocnych stronach i osiągnięciach.